Potrzeba autonomii, kompetencji i relacji społecznych dziecka w kontekście teorii oraz praktyki wczesnej edukacji

Autorzy: Pod redakcją Janiny Uszyńskiej-Jarmoc

Numer ISBN: 978-83-7431-620-0

Teksty przedstawione do recenzji składają się na ciekawy zbiór. Autorzy podejmują różne zagadnienia ale łącza je konsekwentnie odnosząc się do jednej wybranej teorii samookreślenia E. Deciego i R. Ryana. Siłą publikacji jest bogactwo i różnorodność treści oraz znaczący potencjał naukowo-badawczy i aplikacyjny. Bez wątpienia czytelnicy docenią pogłębioną refleksję teoretyczną, interesujące interpretacje prezentowanych teorii i oryginalne, nowatorskie badania.
Recenzowana prac z pewnością zainteresuje naukowców zajmujących się edukacją dziecka, studentów pedagogiki i nauczycieli praktyków poszukujących innowacyjnych rozwiązań. Rekomenduję ją także rodzicom, którzy w obecnym czasie stali się nauczycielami własnych dzieci.
Z recenzji dr hab. Jolanty Andrzejewskiej, prof. UMCS
Książka wpisuje się w nurt nowoczesnego myślenia o wczesnej edukacji dziecka i jest spójna tematycznie.
Z recenzji dr hab. Małgorzaty Suświłło, prof. UWM