NA POCZĄTKU BYŁ RACHUNEK. EKONOMIA A RELIGIA OD PAWŁA Z TARSU DO KONSUMPCJONIZMU

Kategoria: Filozofia

Autorzy: Jacek Sieradzan

Rok wydania: 2021

Numer ISBN: 978-83-7431-691-0

Liczba stron: 258

Format: B5

Waga: 600 g

Wyświetlenia: 327

Cena:
26,00 zł
Dodaj do schowka

Opis książki

Książka Jacka Sieradzana informuje, prowokuje i inspiruje do wymiany poglądów. Poza tym autor podejmuje temat atrakcyjny, w piśmiennictwie rodzimym podejmowany incydentalnie.
Samo to sprawia, że jego praca zasługuje na wydanie. Jest ona rzetelna faktograficznie. Jej zredagowanie poprzedził wyczerpujący i adekwatny research. Rzecz jest solidna, spełniająca kryteria pracy naukowej.
Z recenzji dr. hab. Krzysztofa Kosiora, prof. UMCS

Przyjmując (...) punkt widzenia autora, należy się zgodzić, że świat współczesny opiera się na jednej zasadzie, jaką jest zasada konsumpcji. (...) Jego zdaniem w kapitalizmie doszło do sakralizacji konsumpcji i sama religia stała się produktem konsumpcyjnym, jak to dobitnie pokazuje na wielu przykładach. Współczesna cywilizacja konsumuje całościowo zasoby planetarne, przyczyniając się do szóstego wymierania gatunków i kryzysu klimatycznego (szkoda, że autor nie podjął tego tematu choćby w minimalnym wymiarze).
Informatywne są także przykłady powiązania pomiędzy marketingiem a kościołem, także w Polsce. Pokazują one w wyraźny sposób podporządkowanie się ideologii kościelnej regułom rynkowym, a szerzej współczesnej cywilizacji konsumpcyjnej.
Z recenzji dr. hab. Mirosława Piróga (UŚ)

Recenzje i opinie

Dodaj opinię/recenzję

Ta pozycja nie zawiera żadnych recenzji.
Zapraszamy do dodania pierwszej.