Zadowolenie z małżeństwa. Pedagogiczne implikacje dotyczące osobistego rozwoju małżonków, relacji małżeńskich i rodzicielskich

Kategoria: Pedagogika

Autorzy: Andrzej Dakowicz

Rok wydania: 2021

Numer ISBN: 978-83-7431-708-5

Liczba stron: 224

Format: A5, oprawa miękka

Waga: 350 g

Wyświetlenia: 911

Cena:
21,00 zł
Dodaj do schowka

Opis książki

Autor sprostał wymaganiom merytorycznym, metodologicznym i empirycznym oraz wyzwaniom, jakie stawia przed badaczem poznanie rzeczywistości życia małżeńsko-rodzinnego. W całym opracowaniu prowadzi spójny i logicznie uporządkowany wywód. Treści komunikuje zwięzłym, rzeczowym językiem. Z umiejętnością i dojrzałością badacza łączy różne zagadnienia, ważne w procesie rozwiązywania problemu naukowego, kreśląc mapę ich powiązania ze sobą. Sprawnie i w uzasadniony sposób korzysta i łączy dotychczasowy dorobek w zakresie podejmowanej problematyki z aktualnymi badaniami i stanowiskami teoretycznymi, nadając ciąg rozwojowi myśli nad analizowanym przedmiotem poznania naukowego.
Z recenzji dr hab. Danuty Opozdy, prof. KUL

Przedłożona do recenzji monografia stanowi spójne, poprawne metodologicznie, oparte na trafnie dobranej i niezmiernie obszernej literaturze opracowanie bardzo ważnego zagadnienia związanego z uwarunkowaniami psychologicznymi relacji małżeńskich. Biorąc pod uwagę coraz bardziej zwiększający się odsetek destrukcji związków małżeńskich kończący się rozwodem, recenzowane opracowanie daje okazję do refleksji sprzyjającej wzrostowi jakości relacji małżeńskich satysfakcjonujących obojga małżonków.
Z recenzji ks. prof. dr. hab. Adama Skreczko (UKSW)

Recenzje i opinie

Dodaj opinię/recenzję

Ta pozycja nie zawiera żadnych recenzji.
Zapraszamy do dodania pierwszej.