Nazwy osób w rosyjskim młodzieżowym ARGOT końca XX wieku

Autorzy: Jolanta Chomko

Rok wydania: 2012

Numer ISBN: 978-83-7431-359-9

Niniejsza praca stanowi próbę kompleksowej analizy nazw osób w rosyjskim młodzieżowym argot, ze szczególnym uwzględnieniem sposobów nominacji. Materiał badawczy został zaczerpnięty z Wielkiego słownika żargonu rosyjskiego (argotyzmy zarejestrowane w słowniku z kwalifikatorem Мол. (молодёжное – z żargonu młodzieżowego) i Шк. (школьное – z języka uczniów), ze słownika Slang młodzieżowy oraz ze słowników internetowych. Ze względu na ogromny zasób argotyzmów, którymi posługuje się młodzież, materiał został ograniczony tylko do grupy nazw osób. Analiza zgromadzonych jednostek leksykalnych została przeprowadzona w ujęciu synchronicznym. W opisie leksemów korzystano z metodologii wypracowanej przez polskich i rosyjskich językoznawców. Ze Wstępu.