Literatura i doświadczenie

Autorzy: (Red.) Ewa Nofikow, Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, Katarzyna Trusewicz

Rok wydania: 2015

Numer ISBN: 978-83-7431-436-7

Sesja „Literatura i doświadczenie” została zorganizowana we współpracy z Kołem „Niewinni Dziennikarze” Uniwersytetu Warszawskiego i odbywała się w dniach 22-23 listopada 2012 roku, w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku. Jej temat z jednej strony potwierdza dążenie KNP, by być na bieżąco z nowymi trendami w humanistyce, z drugiej zaś – takie jego sformułowanie pozwoliło na to, by obok siebie wybrzmiały referaty dotyczące twórczości Andrzeja Sosnowskiego, Juliusza Słowackiego czy Herty Müller. Taka też – zróżnicowana pod względem tematyki, kontekstów, metod jest zawartość tego tomu, zintegrowana odnowioną przez Ryszarda Nycza kategorią doświadczenia i jego literackich zapisów.
Koło Naukowe Polonistów