Rola Internetu w kreowaniu wizerunku szkoły. Analiza funkcjonalności witryn szkolnych

Kategoria: Historia, Socjologia, Prawo

Autorzy: Piotr Paweł Laskowski

Rok wydania: 2019

Numer ISBN: 978-83-7431-583-8

Potencjał narzędzi informatycznych jest nieograniczony. W rzeczywistości występują jednak różnorodne czynniki psychologiczne i społeczne warunkujące zakres wykorzystania tych narzędzi w witrynach szkolnych. Znajdziemy witryny funkcjonalnie zacofane, jak i strony wyróżniające się profesjonalnym poziomem wykonania. Prezentacja witryn jest zróżnicowana pod każdym względem – atrakcyjności wyglądu, układu treści, oferowanych funkcjonalności komunikacyjnych. Witryna jest kompleksowym narzędziem, które informuje o tym, co się dzieje w szkole i poza nią. Strona szkolna jest dziś niezbędnym narzędziem komunikacji, a jej przekaz stanowi prezentację i wizytówkę oferty placówki szkolnej.