Umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych

Kategoria: Ekonomia, Finanse, Zarządzanie

Autorzy: Marta Czech

Numer ISBN: 978-83-7431-622-4

Recenzowana monografia dr Marty Czech dotycząca umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych stanowi dzieło dojrzałe, a zarazem samodzielne i nowatorskie w swym charakterze i zarysie badawczym, dobrze skonstruowane i odpowiednio udokumentowane, będące rezultatem osobistych przemyśleń Autorki i wykazujące posiadane przez Nią własnych, jasno artykułowanych i przekonujących poglądów.
Z recenzji prof. dr. hab. Mirosława Steca (Uniwersytet Jagielloński)

Obecne znaczenie prawne i gospodarcze instytucji powierzenia do przetwarzania danych osobowych, w tym będącej podstawą tego stosunku prawnego – umowy powierzenia, zasługiwały na omówienie w formie monografii. Monografia napisana jest starannym językiem. Z przyjemnością się ją czyta. (...) Po dokonaniu szeregu analiz w poszczególnych rozdziałach, trafnie w Zakończeniu udowodnione zostało, że umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych zdecydowanie jest instrumentem ochrony danych osobowych.
Z recenzji dr. hab. Jana Byrskiego, prof. UEK (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)