Orientacje życiowe współczesnych matek

Kategoria: Pedagogika

Autorzy: Agnieszka Sobolewska-Popko

Rok wydania: 2020

Numer ISBN: 978-83-7431-632-3

Liczba stron: 269

Format: B5

Waga: 600 g

Wyświetlenia: 322

Cena:
32,00 zł
Dodaj do schowka

Opis książki

Książka Pani Agnieszki Sobolewskiej-Popko Orientacje życiowe współczesnych matek stanowi opracowanie nowatorskie i interesujące poznawczo (…). W rozdziale metodologicznym autorka wykorzystując bogate instrumentarium badawcze adekwatne do orientacji pozytywistycznej nakreśliła orientacje życiowe matek znajdujących się w dwóch kategoriach wiekowych: kobiet młodszych (20-34 rok życia) oraz dojrzałych (po 35 roku życia). (…) Imponujący jest dobór technik badawczych oraz ich wzajemne dopełnianie się (…). Autorka prawidłowo wyciągnęła wnioski z badań, stwarzając sobie przy tym istotne pole do dalszych badań.
Z recenzji dr hab. Doroty Zaworskiej-Nikoniuk, prof. UWM

Recenzowana monografia autorstwa Pani Agnieszki Sobolewskiej-Popko wykracza poza (…) schematyczne ujęcie i dostarcza szerszy obraz tego „układu celów życiowych i środków ich realizacji” (zgodnie z rozumieniem orientacji życiowej według T. Hejnickiej-Bezwińskiej) kobiet, które w wyniku wejścia w rolę matki dokonują przewartościowań, przetasowań w obrębie ich hierarchii wartości i priorytetów (…). Godny podkreślenia jest wysiłek autorki
w uzyskaniu bogatego materiału badawczego (…). Wartością recenzowanej monografii jest analiza orientacji życiowej kobiet, które w różnych okresach swojego życia urodziły dzieci i które to wydarzenie, zaliczane do wydarzeń zmiany życiowej, wpływa na kluczowe dla kobiet sfery funkcjonowania, a także na ich dotychczasowy system wartości.
Z recenzji dr hab. Ewy Włodarczyk, prof. UAM

Recenzje i opinie

Dodaj opinię/recenzję

Ta pozycja nie zawiera żadnych recenzji.
Zapraszamy do dodania pierwszej.