Modernizacje tradycji w wybranych utworach wspołczesnej kultury popularnej. Analizy i interpretacje

Kategoria: Filologia polska

Autorzy: Marek Kochanowski, Piotr Stasiewicz

Rok wydania: 2013

Numer ISBN: 978-83-7431-368-1

Format: A5

Marek Kochanowski, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Autor książki: Powieści Witkacego wobec schematów literatury popularnej (2007). Redaktor i współredaktor tomów: Wiek kobiet w literaturze (2002), Twórczość Wiesława Kazaneckiego (2010), Podlasie w literaturze – literatura Podlasia (po 1989 roku). Nowoczesność regionalizm – uniwersalizm (2012).
Piotr Stasiewicz, adiunkt w Zakładzie Literatury Antycznej i Staropolskiej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Autor książki: Poezja Tomasza Kajetana Węgierskiego (2012) i rozpraw poświęconych literaturze XVIII wieku oraz XX-wiecznej fantastyce.