Gospodarka-Przedsiębiorstwo-Region. Wybrane aspekty

Kategoria: Ekonomia, Finanse, Zarządzanie

Autorzy: red. nauk. Marek Proniewski

Rok wydania: 2020

Numer ISBN: 978-83-7431-646-0

Liczba stron: 171

Format: B5

Waga: 500 g

Wyświetlenia: 311

Cena:
21,00 zł
Dodaj do schowka

Opis książki

Praca zawiera teksty zarówno z ekonomii porównawczej państw i regionów europejskich, jak i z rachunkowości w kontekście analizy kreowania przedsiębiorczości i innowacyjności oraz wprowadzenia gospodarki cyfrowej. (...) Atrakcyjność inwestycyjną należy badać z punktu widzenia marketingu miasta oraz regionu, jak również zaprezentowanej przez Marka Proniewskiego i jego współpracowników perspektywy ekonomii i efektywności ekonomicznej.
Z recenzji dr. hab. Wiesława Tadeusza Popławskiego, prof. PB

Autorzy monografii podjęli ważną i aktualną problematykę badawczą. Rozważania dotyczące wpływu transformacji cyfrowej na gospodarkę polską w ujęciu sektorowym, analizy zdolności absorbowania innowacji przez przedsiębiorstwa polskie, analizy potencjału przedsiębiorczości regionu podlaskiego oraz specyfiki finansowania inwestycji rozwojowej podmiotu gospodarczego z funduszy Unii Europejskiej w kontekście analizy pojęciowej konkurencyjności oraz efektywności inwestycyjnej regionu.
Monografia ma duże walory poznawcze, a także metodyczno-aplikacyjne. Jest adresowana do wielu odbiorców (pracowników naukowych, studentów, praktyków gospodarczych, administracji publicznej), zainteresowanych problematyką innowacyjności, przedsiębiorczości oraz rozwojem regionalnym.
Z recenzji prof. dr. hab. Andrzeja Miszczuka (UMCS)

Recenzje i opinie

Dodaj opinię/recenzję

Ta pozycja nie zawiera żadnych recenzji.
Zapraszamy do dodania pierwszej.