Klimat województwa podlaskiego w czasie globalnego ocieplenia

Kategoria: Biologia, Chemia

Autorzy: Andrzej Górniak

Numer ISBN: 978-83-7431-694-1

Format: A5

Ta książka jest obecnie niedostępna Dodaj do schowka

W celu uzyskania egzemplarza promocyjnego proszę
o kontakt pod nr tel. /85/ 738 83 83

Autorem książki jest pochodzący z Zamojszczyzny profesor Andrzej Górniak. Studia geograficzne ukończył na UMCS w Lublinie, a stopień doktora nauk rolniczych w zakresie gleboznawstwa zdobył w obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Od roku akademickiego 1989/1990 związany jest z Białymstokiem i obecnym Wydziałem Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, zdobywając kolejno stopień doktora habilitowanego i tytuł profesora nauk biologicznych z zakresu hydrobiologii. Oprócz zagadnień biogeochemii węgla organicznego w wodach, interesuje się klimatologią.
Od 2000 roku, pracując także na stanowisku profesora w IMGW-PIB, przygotował monografię klimatyczną województwa podlaskiego.
Aktualna książka jest kontynuacją opracowania sprzed dwóch dekad, z aktualizacją wyników monitoringu klimatu północno-wschodniej Polski w latach 1995-2019. Zawiera opis podstawowych parametrów i wskaźników, dokumentujących regionalne zróżnicowanie klimatu, warunków bioklimatycznych i tendencji ich zmian w czasie globalnego procesu ocieplania się atmosfery ziemskiej. Prezentuje prognozy zmian parametrów klimatu oraz ich mitygację