Uniwersytet w Białymstoku. Dzieje Ludzie Opowieści

Rok wydania: 2022

Numer ISBN: 978-83-7431-736-8

Format: 195x250, oprawa twarda

Ta książka jest obecnie niedostępna Dodaj do schowka

Uniwersytet jest przestrzenią, którą tworzą ludzie. Próbując podsumować ćwierć wieku budowania Uniwersytetu w Białymstoku, zdecydowaliśmy się na opowieść o powstaniu i rozwoju instytucji, ale przede wszystkim na obszerną gawędę o ludziach. Pomieszczone w książce historie, opowieści, biografie prezentują obraz Uczelni jako konstrukcji złożonej z wielu doświadczeń, przeżyć, refleksji, punktów widzenia, marzeń, ambicji, sukcesów, rozczarowań, porażek i niepowtarzalnych wersji.
(...) Księga Jubileuszowa jest przedsięwzięciem wspólnym, wykonanym przez pracowników reprezentujących wszystkie jednostki. Rozmowy z ludźmi Uniwersytetu przeprowadzili dziennikarze, chyba w większości będący absolwentami białostockiej Filii lub już samodzielnego Uniwersytetu.. 25 lat to tylko punkt wyjścia, swoisty pretekst, z którego skorzystaliśmy, aby pokazać piękne dzieje Uniwersytetu w Białymstoku, ważnych i nietuzinkowych ludzi, którzy podzielili się swoimi opowieściami, ale też sami okazali się – wciąż snutą – Opowieścią.
Krzysztof Korotkich i Cezary Kuklo