Wyzwania zarządzania strategicznego - analiza studiów przypadku

Kategoria: Ekonomia, Finanse, Zarządzanie

Autorzy: red. nauk. Bogusław Plawgo, Mariusz Citkowski

Rok wydania: 2024

Numer ISBN: 978-83-7431-775-7

Format: B5, oprawa miękka

Istotną potrzebą jest dalsze systematyczne doprecyzowanie zasad funkcjonowania mechanizmów menedżerskich i dalszego ich doskonalenia. Postulaty te skutecznie próbuje rozwiązać monografia „Wyzwania zarządzania strategicznego”, opracowana przez sześcioosobowy zespół Zakładu Zarządzania Strategicznego Wydziału Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.

Z recenzji prof. dr. hab. Zbigniewa Olesińskiego (AFiB Vistula)

Koncepcja badawcza zaprezentowana w przedmiotowej monografii została przygotowana w sposób przemyślany. Dodatkowo wszystkie studia przypadków są opracowane według ujednoliconego schematu, tj. wprowadzenie do omawianego aspektu zarządzania strategicznego, a następnie omówienie studium przypadku z odwołaniem do transkrypcji przeprowadzonego wywiadu pogłębionego. (…) Problemy zarządzania strategicznego podejmowane w poszczególnych rozdziałach niniejszej monografii znajdują także odzwierciedlenie w tytułach poszczególnych rozdziałów, co zwiększa komunikatywność opracowania.

Z recenzji prof. dr. hab. Piotra Niedzielskiego (US)